Jesteś tutaj: Zabiegi Masaże

Zapraszamy do strefy relaksu i odprężenia, w której zapomnisz o codzienności.

Podaruj chwilę masażu dla siebie lub dla kogoś bliskiego w fornie bonu podarunkowego.

Masaż Klasyczny

To rodzaj masażu o bardzo długiej historii.Masaż klasyczny - Miss of Spa Stosowano go już 3 tysiące lat temu w Chinach. Masaż klasyczny może pełnić różne funkcje. Choć jest relaksujący, wykorzystuje się go także w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. 

Masaż klasyczny oparty jest na wielu różnych technikach. Masażyści wykorzystują między innymi głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie, uklepywanie i wiele innych ruchów, a każdy z nich pełni podczas masażu określoną funkcję. Masaż klasyczny zaczyna się od najdelikatniejszej techniki, czyli głaskania, i w ten sam sposób jest zakańczany. Masaż klasyczny jest najbardziej rozpowszechniony. Może być całościowy lub obejmujący tylko wybraną partię ciała, np. plecy. Ma szerokie zastosowanie. Relaksuje i niweluje negatywne skutki stresu. Odpowiednio wykonany może mieć działanie kojące lub pobudzające. Może także działać jak lekarstwo: zmniejsza napięcie mięśni, ma działanie przeciwbólowe. Dodatkowo poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 30 min, 60 min, 90 min.

 

 

 Masaż Leczniczy / Masaż leczniczy + bańki chińskie

Masaż leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, powinien przede wszystkim leczyć. Jednak zabieg ten nie tylko przynosi upragnioną ulgę w bólu, ale też świetnie relaksuje i zapewnia uczucie głębokiego odprężenia. Stosuje się go w celu leczenia chorób, zmniejszania nasilenia objawów chorobowych lub profilaktycznie w celu zapobiegania chorobom.

Masaż leczniczy jest zalecany głównie osobom, które cierpią z powodu bólu, spowodowanego wadami postawy, siedzącym trybem życia, przeciążeniami, nadwagą czy zmianami zwyrodnieniowymi. Stosuje się go także podczas rehabilitacji, na przykład przy rwie kulszowej. Masaż leczniczy jest również pomocny w przypadku wystąpienia napięcia mięśniowego, którego przyczyną może być przewlekły stres. Zabieg może być też elementem terapii po załamaniach, skręceniach i zwichnięciach, uszkodzeniach mięśni i ścięgien oraz u osób przewlekle leżących, u których pozwala usprawnić krążenie krwi i zapobiegać przykurczom.

Masaż leczniczy można połączyć z kinesiotapingiem, czyli z tzw, oklejaniem tejpami. Lub, jako uzupełnienie masażu leczniczego, można go połączyć z masażem bańkami chińskimi

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 30 min, 60 min, 90 min.

 

 

 Drenaż limfatyczny
Ciężkie, opuchnięte nogi? Mamy rozwiązanie dla tego problemu!

Drenaż limfatyczny to sposób na pozbycie się twojego nieszczęścia. Dzięki płynnym ruchom wykonywanym w rytmie sekundowym masażysta udrażnia regionalne węzły chłonne i przepycha nadmiernie nagromadzana chłonkę dając Ci uczucie lekkości i odprężenia. Zasadą powstawania obrzęku limfatycznego, niezależnie od jego powstawania jest upośledzenie spływu limfy z obwodu w stronę serca, czego efektem jest jej zastój. W momencie, kiedy gromadzi się jej dużo w naczyniach limfatycznych, dochodzi do jej przesączania w obrąb tkanek, w których zaczyna zalegać. Dodatkowo proces ten ułatwia fakt, iż w przeciwieństwie do naczyń krwionośnych, naczynia limfatyczne są strukturami otwartymi, tak więc wypływ i przesączanie chłonki nie są ograniczone.

Drenaż limfatyczny, nazywany również masażem limfatycznym, jest zabiegiem mającym na celu poprawienie krążenia limfy w organizmie. Dzięki temu, że jest on wykonywany techniką uciskową, wzdłuż przebiegu naczyń limfatycznych, powoduje zwiększenie przepływu chłonki i jej recyrkulacji. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko powstania obrzęków limfatycznych, a także przetrwałych infekcji bakteryjnych, związanych z zaleganiem bakterii w węzłach chłonnych, których zadaniem jest neutralizacja patogenów.

Oczywistym jest, iż zabieg drenażu limfatycznego, jak każdy masaż czy nawet prosty zabieg kosmetyczny, jest przeciwwskazana w pewnych grupach pacjentów. Po pierwsze nie należy go stosować u kobiet w ciąży, podczas menstruacji, a także w okresie karmienia piersią. Drugą grupę stanowią ostre stany stanowiące bezpośrednie zagrożenie życia, takie jak np. ostry obrzęk płuc, ostra zakrzepica żylna bądź tętnicza, czy też ostry uraz tkanek miękkich. Nie powinno się go stosować u osób z zaburzeniami układu krążenia, takimi jak choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, niewydolność krążenia, zakrzepica żył głębokich, stany zapalne w obrębie naczyń chłonnych, a także u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Przeciwwskazane jest jego wykonywanie także u osób z jaskrą, niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek oraz z aktywnymi chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 30 min, 60 min, 90 min.

 

 

 Masaż karku i mięśnia czworobocznego

Obejmuje okolice łopatek, barków oraz odcinek piersiowy kręgosłupa. Jest świetną alternatywą dla osób, u których napięcia związane ze stresem czy złą postawą ciała gromadzą się właśnie w tych miejscach. Masaż ten pozwala pozbyć się napięć, a co za tym idzie, również dolegliwości bólowych oraz rewelacyjnie rozluźnia i przynosi ukojenie. Skupiamy się w dużej mierze na górnej części placów, ale nie pomijamy całkowiecie dolnych odcinków kręgosłupa.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 40 min, 60 min.

 

 

 Masaż relaksacyjny
Spokojna, nastrojowa muzyka, zgaszone światło, świece - to ten klimat masażu relaksacyjnego i Rytuałów w naszej Klinice

Masaż relaksacyjny pozwala odprężyć ciało i zapomnieć o codziennych troskach. Dodatkowo nawilża skórę. Intensywność masażu dobierana jest indywidualnie. Masaż wykonywany jest na profesjonalnych olejkach i kosmetykach. Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwą, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:

 • Zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe,
 • Zrelaksować umysł,
 • Uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

Masaż relaksacyjny może przyjąć formę masażu całościowego – obejmując wszystkie partie ciała od stóp aż po szyję (oczywiście z pominięciem miejsc intymnych), lub też koncentrować się na jednej bądź kilku partiach ciała – na przykład na karku i plecach, nogach czy kręgosłupie. 

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 70 min, 90 min, 120 min.

 

 

Lomi Lomi

Masaż lomi lomi lui jest techniką hawajską, nazywaną też hawaiki oraz masażem troskliwych rąk. To zabieg relaksacyjny, który ma wpływ na całe ciało i duszę. Pochodzi z wysp hawajskich. Obejmuje całe ciało, jedynie z pominięciem stref intymnych. To masaż, w którym ruchy masażysty są długie, płynne oraz delikatne. Początkowo masaż lomi lomi nui był formą zabiegu leczniczego, poprawiającego formę psycho-fizyczną pacjenta. Masaż hawajski oparty jest na hawajskiej filozofii życia, zwanej huna, w której ważna jest harmonia ciała, duszy oraz ducha. Celem masażu lomi lomi nui jest nie tylko rozluźnienie mięśni ciała, ale także usunięcie blokad we wnętrzu człowieka.

Masaż wykonywany jest przedramionami za pomocą pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem. Przypomina taniec -masujemy płynie w rytm muzyki. Działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga przemianę materii, wpływa pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. Masaż pomaga odblokować stłumione emocje, znieść napięcie w ciele, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić do stanu równowagi.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 120 min.

 

 

 Masaż rozgrzaną świecą aromatyczną

Bez obaw, nie poparzymy Was :-) Często o to pytacie. Wosk ze świecy jest przyjemnie ciepły, ale nie gorący. 

To świecą aromatyczną to masaż relaksacyjny przy użyciu zapalonej świecy aromatycznej. Wosk ze świecy sprawia, że skóra staje się miękka i aksamitna w dotyku. Idealnie sprawdza się przy skórach wysuszonych.  Przywraca jej jędrność, elastyczność i blask. Doskonale nawilża i regeneruje. Ma działanie anty-aging, chroni przed wolnymi rodnikami i zapobiega starzeniu się skóry. Skutecznie redukuje cellulit. Przynosi ukojenie skórze suchej i wrażliwej, pozostawiając delikatną jedwabistą warstwę zabezpieczającą przed utratą wody. Masaż aromatyczną świecą doskonale odpręża i relaksuje. Ciepły olejek ze świecy w 100% z naturalnych wosków i przyjemny zapach mieszanki olejków eterycznych sprawią, że zapomnisz o stresie i zmęczeniu, a Twoje mięśnie poczują przyjemną ulgę od napięcia. Masaż świecą jest wykonywany na całym ciele. Rozpuszczony wosk ma bardzo przyjemną temperaturę (nie jest ciepły i nie parzy!), nie zasycha na skórze, lecz tworzy na niej aksamitną powłokę jak olej do masażu. Do wybory jest kilka wariantów zapachowych świec. 

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 70 min, 90 min, 120 min.

 

 

 Masaż rozgrzanym masłem Shea

Masaż masłem Shea to masaż relaksacyjny świetnie nawilżający skóre. Jest również, podobnie jak masaż świecą, bardzo relaksujący i świetnie nawilżający przesyszoną skórę. W przypadku tego masaż nie ma wariantów zapachowych, masło Shea na jeden uniwersalny zapach. 

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 70 min, 90 min, 120 min.

 

 

 Masaż gorącymi kamieniami

Technika ta pochodzi z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w czasach starożytnych. Masaż gorącymi kamieniami to połączenie masażu relaksacyjnego manualnego oraz masażu ciepłymi kamieniami bazaltowymi i marmurowymi, które są rozgrzewane podczas masażu. Ich temperatura jest odpowiednia, ponieważ idealnie rozgrzewają, ale poprzez odpowiednie ich użycie, nie można nimi oparzyć, więc przynoszą szybsze ukojenie i rozluźnienie mięśni i napięć.

Masaż gorącymi kamieniami korzystnie oddziałuje zarówno na nasz umysł, jak i ciało. Jednym z odczuwalnych natychmiast efektów zabiegu jest likwidacja stresu i napięcia emocjonalnego oraz poprawa samopoczucia. Masaż fantastycznie rozluźnia, uspokaja, wycisza i rewitalizuje organizm, tym samym niwelując negatywne skutki stresu i zapewniając uczucie głębokiego odprężenia. Zabieg pozwala również zredukować napięcie mięśni, do których, za sprawą rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększonego przepływu krwi, dostarczanych jest więcej tlenu i substancji odżywczych. Produkty przemiany materii zostają wydalone z organizmu, mięśnie stają się rozluźnione, ból jest zniwelowany, a wydzielające się endorfiny zapewniają uczucie szczęścia i ukojenia. Zabieg przyczynia się też do poprawy funkcjonowania układu krążenia – masaż ułatwia odpływ krwi żylnej, a zmniejszając opór krwi w tętnicach, wspomaga pracę serca

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 90 min, 120 min.

 

 

 Masaż stemplami

Masaż ten wykonywany jest za pomocą specjalnie przygotowanych bawełnianych stempli, w których znajdują się rozdrobnione zioła, przyprawy, kawa, pomarańcza, mandarynki. Stemple są podgrzewane a następnie masuje się nimi ciało. Mieszanki ziół zawarte w stemplach, mają działanie aromaterapeutyczne, relaksują i stymulują zmysły, mięśnie i stawy są rozluźnione, poprawia się krążenie, pobudza się przemiana materii. Zabieg ma również działanie przeciwbólowe oraz oczyszcza i dezynfekuje skórę.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję 90 min, 120 min.

 

 

 Rytuał na ciało 
Odczuwasz zmęczenie? A twoja skóra domaga się głębokiego nawilżenia? - Many dla Ciebie rozwiązaie w naszej Klinice

Zabieg składa się z peelingu, maski oraz masażu. Wykonywany jest na wysokiej klasy kosmetykach. Zabieg SPA jest to ekskluzywny zabieg na ciało działający na wszystkie zmysły i oferujący niepowtarzalne odczucia. Peeling idealnie oczyszcza skórę całego ciała. Trwa on ok 15 min. Po nim skóra jest gładka, doskonale ukrwiona i nawilżona. Następnie na całe ciało nałożona jest maska, następnie zabezpieczona jest folią kosmetyczną oraz kocem w celu utworzenia okluzji, dzięki czemu składniki głębiej i szybciej wnikają w skórę.

Maska ma działanie stymulująco drenujące, wykazuje również działanie aromaterapeutyczne i relaksujące. Maska jest bogata w takie składniki jak witaminy A, E, F, H i sole mineralne, żelazo, magnez, potas, fosfor. Składniki te w połączeniu z polifenolami i flawonoidami spowalniają procesy starzenia i utrzymują skórę w doskonałej kondycji. Na zakończenie wykonywany jest 70 minutowy masaż relaksacyjny. Skóra po zabiegu jest nawilżona, miękka, gładka, o zdrowym kolorycie i przyjemnym zapachu. Składniki działają regenerująco i antyoksydacyjnie oraz poprawiają krążenie i przepływ limfy. Skutecznie pobudzają produkcję endorfin, tzw. „hormonów radości”.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję całego rytuały trwającego do 3h.

 

 

 Hammam

Zabieg Hammam to ekskluzywny, relaksujący, oczyszczający i odnawiający rytuał całego ciała. Rozpoczyna go głęboki peeling całego ciała przy pomocy czarnego mydła oraz rękawicy Kessa, która usuwa obumarłe komórki, wygładza i ujednolica skórę. Ciało po takim peelingu jest aksamitnie gładkie. Punktem kulminacyjnym rytuału jest masaż piana savon nor oraz nałożenie glinki ghassoul, następnie maska jest zmywana i zabieg kończy się około godzinnym masażem relaksacyjnym całego ciała na oleju arganowym lub sezamowym. Jego efektem jest wyjątkowo aksamitna i doskonale oczyszczona skóra.

Umawiając się na masaż, możesz wybrać opcję całego rytuały trwającego do 3h. Lub możesz umówić się na sam peeling reękawicą Kessa i czarnym mydłem.

 

 

 Ajurweda

Ajurweda wywodzi się ze starożytnych Indii. Jest to starohinduska sztuka nie tylko leczenia, ale także zachowania pierwotnej równowagi organizmu – zdrowia. Nazwa składa się z dwóch sanskryckich słów – ajur (życie) i veda (nauka), a więc oznacza wiedzę o życiu. Ajurweda to medyczno-metafizyczna wiedza o uzdrawianiu, często nazywana matką sztuki leczenia. Jednocześnie to także filozofia życia, której istotą jest dążenie człowieka do stanu równowagi. Pomaga zrozumieć siebie, a także otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Ajurweda Udvartana - peeling ciała

Rytuał od wieków stosowany w „indyjskich świątyniach piękna”. Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych olei ajurwedyjskich. Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia, zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy, wygładza nierówności skóry. Efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu skóra może lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, jak również powoduje lepsze wnikanie oleju co doskonałe nawilża skórę.

Ajurweda abhyanga - Masaż relaksacyjny ciała

Abhyanga, w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”, jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ayurvedze. To klasyczny ajurwedyjski masaż całego ciała. Jest to idealna propozycja, jeśli potrzebujesz  rozluźnienia i zrelaksowania się. Masaż charakteryzuje się użyciem sporej ilości ciepłego oleju. Dzięki ruchom masażu, nagromadzone w ciele toksyny zostają uwolnione i usuwane z organizmu. Masaż daje szereg korzyści zdrowotnych, m.in. odczucie lekkości mięśni i stawów, uwalnia od bólu mięśniowego, relaksuje ciało i umysł, natłuszcza i odżywia suchą skórę, poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i natlenione, sprzyja w detoksykacji organizmu, usuwa nadmiar wody w organizmie, wycisza i uspokaja rozbiegany umysł i skołatane nerwy. Zabieg ten jest niezawodny przy bezsenności i problemach z koncentracją czy przy ogólnym zmęczeniu. Jest to idealny sposób na wyciszenie.

Ten masaż jest dla Ciebie jeśli potrzebujesz ukojenia oraz pragniesz poczuć się lekko i swobodnie.

Ayurveda-Shiroabhyanga - Masaż głowy

Jest to jeden z najbardziej relaksujących masaży głowy a dodatkowo odżywiających skórę oraz włosy. Masaż wykonywany w pozycji siedzącej przy użyciu ciepłego ajruwedyjskiego ziołowego olejku. Obejmuje zakres głowy, szyji, barków oraz kręgosłupa piersiowego. Daje nie zwykłe odczucia relaksu, odprężenia, koi nerwy i łagodzi lęki.

Ayurveda-Mukabhyanga - Masaż twarzy

Tradycyjny masaż twarzy, należący do klasyki masażu ajurwedyjskiego. Zabieg mający na celu pobudzenia energii w całym organizmie, poprawę równowagi na trzech płaszczyznach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Przywraca pozytywny przepływ energii w ciele. Zapewnia głęboki relaks, eliminuje stresy, negatywne emocje, napięcie mięśniowe. Oprócz tak korzystnego wpływu na nasz organizm, doskonale wpływa na stan skóry. Po zabiegu skóra staje się gładka, nawilżona i dobrze odżywiona. Zabieg uznawany jako pielęgnacyjno – leczniczy. Obejmuje dekolt, ramiona oraz twarz. Poprzez pobudzenie mikrokrążenia nazywanany jest również „wieczną młodością” uznaje się za masaż, który upiększa zewnętrznie oraz odmładza wewnętrznie.

Ajurweda Padabhyanga - Masaż łydek oraz stóp 

Padabhyanga to delikatny i czuły masaż stóp olejkiem ziołowym, przy użyciu głównie miękkich ruchów okrężnych i głaskania z uwzględnieniem punktów Marma w tym obszarze. Poprzez zakończenia nerwowe na stopach można uzyskać dostęp do całego ciała, w tym narządów wewnętrznych.  

Korzyści z masażu:

 •  Łagodzi sytuacje stresowe i zapewnia dobre samopoczucie w całym ciele.
 • Wyjątkowo uspokajający i rewitalizujący
 • Poprawia krążenie krwi 
 • Korzystny przy bezsenności, stresie psychicznym i depresji
 • Zmniejsza opuchliznę i bolesność podudzi
 • Łagodzi napięcie nóg i stóp
 • Stymuluje witalne punkty marma stóp, które odpowiadają wszystkim narządom
 • Zapewnia zdrowy sen
 • Przywraca krążenie zimnym lub mrowiącym stopom

 

 

Masaże dla dwojga / na 4 ręce

Jedyny taki masaż...
    ... masaż na cztery ręce lub dla dwóch osób jednocześnie w jednym gabinecie

Holistyczny masaż relaksacyjny wykonywany przy świecach, muzyce i przy wykorzystaniu olejków lub aromatycznej świecy. Masaż wykonywany jest przez dwie masażystki w tym samym czasie, tempie. Odprężenie, relaks i rozluźnienie napięć mięśniowych...to możemy obiecać!

Masaż na „4 ręce” to opcja masażu jest przeznaczona dla osób, które chcą poczuć masaż dwa razy bardziej i dwa razy przyjemniej. Wykonywany przez 2 masażystki, 4 ręce, co przekłada się na stokroć więcej relaksu podczas jednego masażu. Technika tego zabiegu polega na płynnym i synchronicznym wykonywaniu tych samych ruchów przez obie masażystki, po obu stronach ciała masowanej osoby.

Masaż dla dwojga to wyjątkowy pomysł dla wszystkich, którzy czerpią radość ze wspólnego spędzania czasu i potrzebują relaksu. To świetny pomysł na miłe popołudnie spędzone z przyjaciółką lub koleżanką, z którą dawno się nie widziałaś / łeś. Jeśli zdecydujesz się na niego z drugą połówką, stanie się idealnym pomysłem na spędzenie wspólnego, romantycznego wieczoru. To nietuzinkowy pomysł także na prezent ślubny — z pewnością ucieszy parę młodą, która z jeszcze większą przyjemnością będzie celebrować czas spędzony we dwoje. To idealne rozwiązanie na randkę, celebrację kolejnej rocznicy związku, zaskakujący prezent lub po prostu ciekawa opcja na spędzenie dnia we dwoje! Na masaż dla dwojga lub „na 4 ręce” możesz wybrać masaż relaksacyjny lub relaksacyjny gorącą świecą.

 

 

Kinesiotaping

Kinesiotaping często określany jako taping, to metoda plastrowania polegająca na naklejania specjalnej taśmy (o właściwościach elastycznych) na powierzchnię ciała. Kinesiotaping to metoda oklejania specjalnymi plastrami, których parametry, jak grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry.

Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra.Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Skóra jest bardzo delikatnie naciągana. Poprawa mikrokrążenie i przepływ limfy, wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejsza stany zapalne.

Działanie przeciwbólowe wynika z oddziaływania na receptory położone w skórze.Odpowiednio zastosowany, specjalny rodzaj plastra, w czasie kiedy jest nalepiony (7-10 dni), może pełnić rolę stałego drenażu limfatycznego lub być uzupełnieniem dla drenażu manualnego.Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.

 

Masaż bambusami i miotełkami bambusowymi

Do masażu używamy pałeczek i miotełek bambusowych, które są rolowane po ciele. Ma on korzystny wpływ na krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie usprawnia drenaż oraz regenerację tkanek. Przydaje się w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Doskonale poprawia dotlenienie organizmu. Świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza pośladki, uda oraz talię. Masaż bambusowy jest również sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie.  W naszej Klinice masaż bambusami i miotełkami bambusowym wykonujemy w połączeniu z masażem klasycznym jako dodatek, wzmocnienie terapii. Taki masaż przeznaczony jest dla osób z dużymi napięciami mięśniowymi, potrzebujących bardzo mocnego i intensywnego masażu. Takie połącznie pozwala na szybsze rozlużnienie zbyt napiętych mięśni, lub w przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej, bambusy ułatwiają głębsze doratcie do głębszych warstw.

Uwaga! Masaż przeznaczony jest dla osób normalnej lub grubszej budowy ciała. Nie zaleca się wykonywania tego masażu w przypadku osób bardzo szczupłych, ponieważ masaż byłby nieprzyjemny i wiązałby się z możliwie dużą ilościa siników.